✨WYPRZEDAŻE do -70%✨ |
Kategorie
WZÓR
SKŁAD
Cena
- od do
Eko skóra Pikówka z ociepliną Caffe Latte BR690
Stan magazynowy: od 40 do 50
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Ekoskóra jest materiałem, który od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Ma niezwykle szerokie zastosowanie, począwszy od odzieży, a skończywszy na meblach. Jest wszechstronną tkaniną, o wyjątkowych właściwościach. Przez wiele lat doskonalono ją, dzięki czemu materiał eko skóry jest doskonałą imitacją skóry naturalnej. Odróżnienie ich jest niezwykle trudne nawet dla specjalistów.
Cechy charakterystyczne ekoskóry
Współcześnie można się spotkać z wieloma określeniami ekoskóry. Skaj, sztuczna skóra, skóra ekologiczna, derma to tylko niektóre z nich. Skaj to materiał, który jest popularną alternatywą dla skóry naturalnej. Wybierany przez miłośników przyrody, którzy nie chcą używać materiałów wiążących się z zabijaniem i cierpieniem zwierząt. Jest on bardziej odporny na zniszczenia, uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia. Dobrze reaguje na czynniki środowiskowe, np. promienie słoneczne i wilgoć, ale również środki czyszczące. Znajduje zastosowanie w produkcji odzieży i dodatków do niej, a także krzeseł, łóżek oraz różnorodnych mebli wypoczynkowych.
Dobrej jakości ekoskóra powstaje z syntetycznych materiałów, np. polichlorku winylu lub poliuretanu. Jest ona trwała i wytrzymała, może przetrwać długie lata w nienaruszonej postaci. Nie wymaga skomplikowanej konserwacji. By zachować ją w dobrej kondycji i czystości, wystarczą proste zabiegi. Jeśli mamy w domu meble z ekoskóry, często wystarczy tylko je odkurzyć - przetrzeć mokrą szmatką. Poważniejsze zabrudzenia doskonale usuwają środki do czyszczenia tapicerki.
Ekoskóra doskonale odwzorowuje skórę naturalną, jest tańsza w produkcji. To ma przełożenie na cenę końcową materiału. Nabywanie eko skóry na metry jest zatem korzystne z wielu powodów. Jest to materiał łatwy w obróbce, zwykle bez blizn i uszkodzeń, jakie często ma skóra naturalna.
Rodzaje ekoskóry
Dostępna ekoskóra na metry ma wiele rodzajów i odmian. Na rynku znajduje się co najmniej kilka rodzajów skaju. Może być gładki lub pikowany, matowy lub z połyskiem. Dzięki temu jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Poszczególne odmiany mają bardzo zróżnicowaną kolorystykę, cechują się elegancją i estetyką wykonania.
Ze względu na skład, materiały skóropodobne można podzielić na polichlorki winylu (PVC) oraz poliuretany (PU). Różnią się one między sobą właściwościami użytkowymi. Pierwszy typ ekoskór cechuje się słabą rozciągliwością, jest mało komfortowy w codziennym użytkowaniu. Ekoskóry PU są ich zdecydowanym przeciwieństwem. Są bardziej wytrzymałe i wygodniejsze, niektóre mają nawet właściwości łatwo czyszczące. Dobrze przepuszczają wilgoć, są na nią odporne. Ich ważną cechą jest łatwość tapicerowania, dzięki czemu meble są trwałe. Tapicerka z nich wykonana nie pęka i nie odkształca się nawet przy intensywnym użytkowaniu.
Wyjątkowym typem jest eko skóra tkanina ubraniowa, która umożliwia wykonanie nowoczesnych modeli odzieży. Na ogół służy do szycia eleganckich kurtek, bomberek, klasycznych płaszczy, spódnic, spodni oraz galanterii i dodatków. Doskonale nadaje się do opracowania ciekawych dodatków i wstawek w ubraniach.