WYBIERZ WALUTĘ:
Opcje przeglądania
Cena
  • od do
Nowość
Promocja

Jeżeli planujesz nauczyć się szyć albo wzmocnić swoje umiejętności przy użyciu maszyny do szycia, to wskazane jest wiedzieć, jakich nici używać. Każdy, kto zaczyna mieć styczność z nićmi albo długo jej nie miał, warto, aby przypomniał sobie wiadomości o konkretnych niciach, a następnie zrobił zakupy w naszym sklepie.

Jak wybrać odpowiednie nici?

Kupno tkaniny masz już za sobą, a teraz tylko potrzebujesz nici do szycia? Ważne jest to, aby zwrócić uwagę na konkretne parametry oraz inne szczegóły, które pozwolą na efektywne szycie. Warto wiedzieć, jak odczytywać pewne symbole. Przy wyborze nitki do szycia na pewno spotkasz się z różnymi oznaczeniami technicznymi oraz handlowymi. Istotne jest to, aby zapamiętać kilka istotnych kwestii, aby prawidłowo orientować się w różnicy danymi nićmi. Im większy poziom tex lub dtex to nić do szycia będzie grubsza. Natomiast im niższy poziom jednostki masowej tym nitka jest cieńsza. Można spotkać się jeszcze z innymi oznaczeniami, takimi jak na przykład Nm lub Ne. W tym wypadku jest tak, im wyższy poziom tych jednostek, tym cieńsza nić do szycia. Jeżeli na etykietach widnieją numery handlowe, to im wyższe, tym nici krawieckie są cieńsze.

Jakie są rodzaje nici?

Rodzaje nici można podzielić wedle kategorii: przeznaczenie, wykonanie, grubość, właściwości i wykończenie. W nici znaczenie ma materiał, bo dzięki niemu do czegoś jest przydatny. Po drodze spotkać można nici bawełniane, poliestrowe, bawełniano-poliestrowe, lniane, wiskozowe, czy też jedwabne. Nici przeznaczone do szycia ręcznego mogą różnić się od tych nici do maszyny do szycia. Podczas szycia maszynowego naprężenie nici przez chwytacze i prowadniki jest większe niż przy szyciu ręcznym.

Bawełniane nici najlepiej nadają się do szycia i naprawy ubrań za pomocą maszyny do szycia wraz z pracą ręczną. Tego rodzaju akcesoria są najpopularniejsze dla amatorów oraz profesjonalistów. Nici z poliestru, czyli syntetyczne pozwalają stworzyć najlepszą linię. Struktura tego przedmiotu jest gładka, trwała i nie rozrywa się na lekkim odcinku. Nici z rodzaju wzmocnionych jest odporniejsza na zużycia oraz elastyczność ze względu na strukturę włókna. Nylonowe nici do szycia są odporne na wilgoć, ale także wystarczająco wytrzymałe. Wykorzystuje się ich podczas produkcji butów oraz toreb. Natomiast jedwabna nić jest używana do tkanin jedwabnych i wełnianych

Jakimi kwestiami należy się kierować przy wyborze nici do szycia na maszynie?

Dokonując wyboru grubości oraz rodzaju nici do maszyny do szycia należy się kierować kilkoma wytycznymi. Po pierwsze w zależności od grubości materiału, ale także jego rodzaju powinno się dobierać odpowiednie nici do szycia. Do cienkiego materiału należy wybrać nici krawieckie bardzo cienkie. Jeżeli natomiast szyje się grubsze tkaniny ubraniowe, to możesz w takim razie użyć grubszej. Jeans oraz sztruks potrzebuje jeszcze grubszych nici do szycia na maszynie. Przy wyborze nici do szycia należy również zwrócić uwagę na rodzaj maszyny, ponieważ to też ma duże znaczenie przy doborze nici. Warto przyjrzeć się też takim kwestiom jak rodzaj szwu, skład materiału, gęstość ściegu, kolor nici.

Oferta naszego sklepu supertkaniny.pl - nici do szycia na maszynie

W ofercie naszego sklepu supertkaniny.pl mamy do zaoferowania nici do szycia. W naszym asortymencie możecie znaleźć takie nici, które będzie można zastosować ręcznie oraz takie, które posłużą typowo na maszynę. Spory wybór, który znajdziecie na naszym internetowym sklepie, pozwoli na zaznajomienie się z jakością, rodzajem oraz kolorem danej nitki do szycia. Dodatkowo informujemy, że dostawa do paczkomatu jest darmowa od złożonego zamówienia w wysokości stu czterdziestu pięciu złotych. Jeżeli chciałbyś dokonać zwrotu z jakiegoś powodu, to masz na to czternaście dni. Płatności są w stu procentach bezpieczne i dokonuje się ich bardzo szybko. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz późniejszymi zakupami! Nie pożałujecie, że skorzystaliście i zrobiliście zakupy na tej stronie.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium