Kategorie
WZÓR
SKŁAD
Cena
- od do
Welur "Ircha" grubszy Zamsz +Pianka elastyczny SD599
Stan magazynowy: od 17 do 18
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Kożuch ekologiczny zamsz różowy + Futro Ekologiczne FG40
Stan magazynowy: od 40 do 50
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Cekiny na czerwonym welurze elastycznym FG79
Stan magazynowy: od 30 do 40
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Czarna dzianina elastyczna welur złote cekiny SD941
Stan magazynowy: od 6 do 7
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Mięciutki Kożuch zamszowy biały Ekologiczny+białe futerko BR990
Stan magazynowy: od 70 do 80
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Welur "Ircha" Zamsz elastyczny ciemno rudy SD602
Stan magazynowy: od 20 do 30
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Welur Ircha Zamsz natura Rudy karmelowy PS100
Stan magazynowy: od 12 do 13
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Welur Zamsz elastyczny rudawy pomarańcz SD605
Stan magazynowy: od 30 do 40
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Zamsz Welur "Ircha" Ombre elastyczny jasna Marsala BR592
Stan magazynowy: od 11 do 12
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Złote Cekiny PREMIUM na czarnym aksamitnym welurze elastycznym DE234
Stan magazynowy: od 30 do 40
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Elegancki wizytowy aksamitny Welur z lurexem Ecru DE178 PRZECENA
Stan magazynowy: 0,8m
Wysyłka w: 3-4 dni robocze
Miękkość, wytrzymałość i elastyczność to cechy bardzo cenione w ubraniach. Dlatego welur syntetyczny, który się nimi odznacza, jest wspaniałym materiałem do tworzenia nowych projektów. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości tkaniny welurowe z Włoch, doskonałe na różnego rodzaju odzież, od sportowych koszulek po eleganckie sukienki. Wybierz kolor dla siebie i stwórz niepowtarzalne kreacje na różne okazje!
Dlaczego cenimy welur poliestrowy?
Do tworzenia ubrań wykorzystuje się mnóstwo różnych materiałów. Każda tkanina ma inne zastosowanie, fakturę i cechy. Welur poliestrowy jest jedną z najczęściej używanych ze względu na swoją wytrzymałość, która doskonale łączy się z miękkością i delikatnością. Materiał ten przypomina aksamit, jednak jest cieńszy i ma krótsze włosie, najczęściej jedwabne. Wygląda dzięki niemu bardzo przyjemnie i ciepło. Wspaniale sprawdza się w przypadku ubrań jesiennych, bo chroni przed wiatrem, nie przepuszcza wilgoci, a jednocześnie pozwala skórze oddychać. Szczególnie ostatnia cecha sprawia, że welur syntetyczny jest uwielbiany przez wielu ludzi. Sprawdza się on w ubraniach codziennych, sportowych i eleganckich. Są to stroje praktyczne, wygodne i dobrze wyglądające. W dodatku jest to tkanina łatwa do farbowania więc ciuchy welurowe występują w wielu kolorach. Wytrzymałość tej tkaniny powoduje, że oprócz ubrań, często tworzy się z niej pokrowce na fotele i krzesła.
Syntetyczny welur na stroje sportowe i wieczorowe
Wybierając tkaninę na ubrania warto brać pod uwagę różne możliwości zastosowania. Firmy szyjące różne stroje zwracają na to wyjątkową uwagę. Zamawiając u nas syntetyczny welur można stworzyć wiele typów odzieży. Jeden zakup daje możliwość uszycia kilku kolekcji. To powoduje, że wielozadaniowość tkanin welurowych jest tak ceniona. Możesz z niego wykonać koszulki do noszenia na co dzień i w czasie treningu, luźne spodenki, czy bluzę, ale też sukienki, garnitury i koszule. Ich uszycie z weluru sprawia, że są wygodne, dobrze leżą, a także doskonale nadają się na każdą pogodę. welur poliestrowy nie przepuszcza wiatru i wody, co chroni Cię przed deszczem i jesiennym chłodem. Jednocześnie jest oddychający, co świetnie sprawdza się w ciepłe dni. Twoja skóra czuje się dobrze, co wpływa na Twoje samopoczucie i przyjemność nawet przez cały dzień.
Hurtowe i pojedyncze sztuki ubrań z weluru syntetycznego
Welur syntetyczny to materiał dla każdego. Jego obróbka nie jest uciążliwa i skomplikowana. Doceniają to zarówno zawodowe szwaczki, jak i osoby, które chcą uszyć pojedynczy strój dla siebie. Sztuka ta nie wymaga ogromnych umiejętności, a szybkie tempo szycia sprawia, że produkcja hurtowych ilości ubrań przebiega dobrym tempem. Nasza oferta natomiast zaspokoi potrzeby każdego, kto chce uszyć coś z aksamitu. Dla naszych Klientów mamy syntetyczny welur sprzedawany na metry. Możesz ich zamówić dużo, aby stworzyć całą serię ubrań, a także mniejszą ilość, do użytku domowego. Wówczas ogranicza Cię jedynie wyobraźnia - Twoje stroje staną się wyjątkowe i niepowtarzalne.
Pochodzenie materiału welurowego
Już samo tłumaczenie nazwy tkaniny welurowej sporo mówi o jej pochodzeniu. Dosłowne tłumaczenie słowa „aksamit” - „heksamitos” - pochodzi z języka starogreckiego i oznacza po prostu „coś składające się z sześciu nici”. Do Europy welur zawędrował dopiero w XII wieku z Indii, które są jego kolebką. Największą popularnością materiał aksamitny cieszył się jednak dopiero dwieście i trzysta lat później, na arystokratycznych i monarszych dworach. To właśnie w tych czasach tkaniny aksamitne stały się synonimem przepychu i bogactwa.
Jak można wykorzystać materiał welur?
Tak samo, jak i dawniej, dziś, materiał welurowy znajduje zastosowanie głównie jako elegancka, ponadczasowa i bardzo wytrzymała tkanina obiciowa. Wykorzystywana jest do tworzenia wygodnych kanap oraz foteli, ale również jako tekstylna wstawka w wysokogatunkowych meblach. Powszechnie z tkaniny welurowej szyje się również poduszki oraz grube zasłony.
Moda także znalazła odpowiednie miejsce dla tkanin aksamitnych w swoim świecie. Znamienici projektanci sięgają po nieskomplikowane formy, wykończone drapowaniem, pozwalającym na podkreślenie nieco lejącej i lekko błyszczącej struktury. Do szycia weluru najlepiej wybierać nieskomplikowane konstrukcje, niewymagające wielu szwów, a to ze względu na trudność w wykonaniu na materiale niewidocznych połączeń. Welurowe, miękkie bluzy, spodnie czy spódnice o prostym kroju będą doskonałym sposobem na wykorzystanie tego materiału na własny użytek. Pięknie również będzie się prezentować jako wieczorowa sukienka lub kombinezon.
O czym pamiętać, szyjąc tkaniny welurowe?
Miękkość i niepowtarzalność materiału welurowego wymaga zastosowania się do kilku podstawowych zasad szycia. Welur dobrze jest spinać jak najmniejszą ilością szpilek, ponieważ ich nadmiar może powodować deformowanie się tkaniny i jej miejscowe naciąganie, przez co ostatecznie może zostać krzywo zszyty. Do szycia dobrze jest wykorzystywać jak najcieńsze igły, ponieważ każda z nich pozostawi ślad – warto też szyć na tyle precyzyjnie i uważnie, aby ograniczyć ilość wprowadzanych poprawek oraz prucia. Dwa kawałki weluru zostaną ze sobą prosto zszyte jedynie wtedy, gdy materiał nie będzie naciągany pod stopką maszyny. Do tkanin welurowych zaleca się stosowanie fastrygi skośnej. Przy krojeniu weluru oraz tkanin z runem należy pamiętać o układaniu włosia w odpowiednim kierunku – profesjonalne krawcowe najczęściej układają włoski materiału w kierunku dołu sylwetki.