Żakard syntetyczny jest wyjątkowy i wygląda doskonale w różnych krojach. To gruba i mocna tkanina, która przetrwa wiele sytuacji i długotrwałą eksploatację. Dlatego jest tak często używana przez tapicerów. Jednak najczęściej wykonuje się z niej eleganckie stroje kobiece. Gęsty splot gwarantuje wytrzymałość i wspaniałą prezencję przez długi czas - także po praniu. Chcesz przekonać się, jak cudownie nosi się ubrania żakardowe? Skorzystaj z naszej oferty i uszyj sobie piękną kreację na imprezę, randkę czy spotkanie służbowe.

Żakard syntetyczny - zastosowanie wynikające z wytrzymałości

Cechy charakterystyczne materiałów są bardzo ważne. To one powodują, że wykorzystujemy je w określonych celach. Syntetyczna tkanina żakardowa ma gruby, gęsty splot, który uodparnia ją na niszczenie. Jest to najważniejszy powód, dla którego z żakardu tworzone są zasłony, obrusy, pościele i obicia mebli. Ale wspaniały, dwustronny wygląd sprawia, że wiele osób nie wyobraża sobie sukienki z innej tkaniny. Zwłaszcza okazje jesienno-zimowe są dobre na zakładanie właśnie takich strojów. Żakard syntetyczny jest bowiem ciepły i chroni przed wiatrem, a wygląda przy tym delikatnie i elegancko. To sprawia, że najczęściej szyje się z niego sukienki, żakiety i płaszcze. Noszą go szczególnie panie, które chcą prezentować się wyśmienicie, czując się przy tym kobieco.

Na co pozwala syntetyczna tkanina żakardowa?

Na wygląd strojów z danego materiału wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest obróbka tkaniny. Żakard syntetyczny jest pod tym względem wymagający. Choć układa się cudownie, to grubość splotu utrudnia sam proces powstawania stroju. A posiadać je warto. Osoba, która posiada odpowiednie maszyny może stworzyć żakardowe arcydzieła. Doskonale prezentują się proste żakiety, oraz drapowane suknie. Możliwe jest też farbowanie tkaniny na wiele kolorów. Powstające z niej ubrania nie muszą być proste i gładkie. Zdobienia, doszywanie pasków i klapek, a także nadawanie jednemu produktowi wielu barw i wzorów sprawi, że będą to produkty wyjątkowe i oryginalne. Również obrusy i zasłony z żakardu mogą być różnorodne. W ten sposób dopasujesz je do każdego wnętrza i znajdziesz ulubioną kolorystykę.

Dwustronny żakard syntetyczny - czy może wspierać ekologię?

Syntetyczna tkanina żakardowa ma mnóstwo zalet, a pośród nich nie tylko cechy użyteczne w czasie noszenia ubrań. Doskonała jest dwustronność tego materiału. Pozwala bowiem na układanie obrusa i wieszanie firanek dowolną stroną. Po obu wyglądają one wspaniale. Dwojaka natura dotyczy także kwestii ekologii. Żakard syntetyczny nie jest bezpośrednio tkaniną dobrą dla środowiska. Jednak jego wytrzymałość powoduje, że nie trzeba ciągle wymieniać garderoby. Możliwość długotrwałego używania jednego produktu ogranicza potrzebną ilość materiału. U nas znajdziesz żakard z Włoch o dużej wytrzymałości, którym Ty i Twoi klienci będziecie cieszyć się przez bardzo długi czas. Wybierz swój ulubiony wzór!

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium