✨WYPRZEDAŻE do -70%✨ |
Kategorie
WZÓR
SKŁAD
Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.
Żakard syntetyczny jest wyjątkowy i wygląda doskonale w różnych krojach. To gruba i mocna tkanina, która przetrwa wiele sytuacji i długotrwałą eksploatację. Dlatego jest tak często używana przez tapicerów. Jednak najczęściej wykonuje się z niej eleganckie stroje kobiece. Gęsty splot gwarantuje wytrzymałość i wspaniałą prezencję przez długi czas - także po praniu. Chcesz przekonać się, jak cudownie nosi się ubrania żakardowe? Skorzystaj z naszej oferty i uszyj sobie piękną kreację na imprezę, randkę czy spotkanie służbowe.
Żakard syntetyczny - zastosowanie wynikające z wytrzymałości
Cechy charakterystyczne materiałów są bardzo ważne. To one powodują, że wykorzystujemy je w określonych celach. Syntetyczna tkanina żakardowa ma gruby, gęsty splot, który uodparnia ją na niszczenie. Jest to najważniejszy powód, dla którego z żakardu tworzone są zasłony, obrusy, pościele i obicia mebli. Ale wspaniały, dwustronny wygląd sprawia, że wiele osób nie wyobraża sobie sukienki z innej tkaniny. Zwłaszcza okazje jesienno-zimowe są dobre na zakładanie właśnie takich strojów. Żakard syntetyczny jest bowiem ciepły i chroni przed wiatrem, a wygląda przy tym delikatnie i elegancko. To sprawia, że najczęściej szyje się z niego sukienki, żakiety i płaszcze. Noszą go szczególnie panie, które chcą prezentować się wyśmienicie, czując się przy tym kobieco.
Żakard materiały to:
- żakardowe gobeliny – cechują się ścisłymi splotami płóciennymi, w których stosowane są różnokolorowe nitki wątku. Tworzą one płaskie, wielobarwne printy,
- brokaty – cechują się wypukłymi wzorami, które przypominają haft,
- adamaszki – tkaniny zdobione różnorodnymi deseniami, które tworzone są przy pomocy kombinacji splotów atłasowych oraz płóciennych.
Żakard jest chętnie wykorzystywany do projektowania ubrań, głównie sukienek, spódnic, żakietów, spodni i garniturów. Można z niego stworzyć niepowtarzalne torebki na specjalne okazje. Jest dobrym materiałem na ponczo, ale również obrusy, firanki i pościel. Tkanina żakardowa na zasłony to również dobry pomysł.
Na co pozwala syntetyczna tkanina żakardowa?
Na wygląd strojów z danego materiału wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest obróbka tkaniny. Żakard syntetyczny jest pod tym względem wymagający. Choć układa się cudownie, to grubość splotu utrudnia sam proces powstawania stroju. A posiadać je warto. Osoba, która posiada odpowiednie maszyny może stworzyć żakardowe arcydzieła. Doskonale prezentują się proste żakiety, oraz drapowane suknie. Możliwe jest też farbowanie tkaniny na wiele kolorów. Powstające z niej ubrania nie muszą być proste i gładkie. Zdobienia, doszywanie pasków i klapek, a także nadawanie jednemu produktowi wielu barw i wzorów sprawi, że będą to produkty wyjątkowe i oryginalne. Również obrusy i zasłony z żakardu mogą być różnorodne. W ten sposób dopasujesz je do każdego wnętrza i znajdziesz ulubioną kolorystykę.
Dwustronny żakard syntetyczny - czy może wspierać ekologię?
Syntetyczna tkanina żakardowa ma mnóstwo zalet, a pośród nich nie tylko cechy użyteczne w czasie noszenia ubrań. Doskonała jest dwustronność tego materiału. Pozwala bowiem na układanie obrusa i wieszanie firanek dowolną stroną. Po obu wyglądają one wspaniale. Dwojaka natura dotyczy także kwestii ekologii. Żakard syntetyczny nie jest bezpośrednio tkaniną dobrą dla środowiska. Jednak jego wytrzymałość powoduje, że nie trzeba ciągle wymieniać garderoby. Możliwość długotrwałego używania jednego produktu ogranicza potrzebną ilość materiału. U nas znajdziesz żakard z Włoch o dużej wytrzymałości, którym Ty i Twoi klienci będziecie cieszyć się przez bardzo długi czas. Wybierz swój ulubiony wzór!
Charakterystyka żakardu
Żakard – tkanina ze wzorami, które powstają w efekcie odpowiedniego splotu nitek. Cechuje się wyjątkową gładkością, jest przyjemna w dotyku. Cechuje się niezwykle precyzyjnymi rysunkami, często objętościowymi. Żakard materiał może być wykonany z różnych włókien – naturalnych, sztucznych, lub mieszanych. Wykonany z bawełny, jedwabiu lub lnu jest bardzo kosztowny. Cena jednak ma swoje uzasadnienie. Tkanina ta jest bowiem hipoalergiczna i bezpieczna dla delikatnej skóry, np. noworodków. Z tego powodu często wykonuje się z niego chusty i nosidła.
Dodatek włókien sztucznych sprawia, że żakard tkaniny są trwalsze i wytrzymałe. Włókna syntetyczne pozwalają uzyskać popularną odmianę tego materiały, mianowicie stretch żakard, wykorzystywanego np. do pokrycia materaców.
Z uwagi na wysoką cenę, zwykle kupuje się żakard na metry.
Żakard - zalety i wady
Materiał żakard jest ceniony na całym świecie. Jest często wykorzystywany w projektach kolekcji haute couture. Jego wyjątkowe wzory doskonale nadają się do tworzenia odzieży o prostych fasonach. Dobrym pomysłem jest odpowiednio dobrana tkanina żakardowa na sukienkę. Pokaźne, tkane wzory pozwalają uniknąć skomplikowanych konstrukcji elementów garderoby, które zyskują elegancki wymiar. Ponadto gęste tkaniny żakard są mocne oraz proste w obróbce. Bardzo dobrze zachowują one swoją pierwotną formę.
Tkaniny żakard mają również pewne wady. Źle skrojony rozchodzi się na szwach, może być mało odporny na ścieranie. Materiał żakardowy cechuje się również dość wysoką ceną. Wymaga on specjalnej pielęgnacji, bez której może szybko ulec zniszczeniu. Można go prasować tylko po lewej stronie, co zapobiega psuciu rysunku. Należy go prać w temperaturze 30 stopni, nie należy go wykręcać. Nie może być również suszony na słońcu.