WYBIERZ WALUTĘ:
Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od do
Nowość
Promocja

Suwaki spotykane są w przeróżnych elementach odzieży i nie tylko. Można spotkać się z suwakiem do kurtki, sukienki, ale także do pościeli. Pierwsze z nich zostały wprowadzone w życie tak naprawdę w dziewiętnastym wieku, ale upowszechniono je na początku dwudziestego wieku. Punktem do rozpropagowania ich były zapotrzebowania na ubrania militarne. Dawniej uważało się suwaki za produkt, który służył tylko do zapięcia spódnic, czy też spodni. Dzisiaj to podejście się zmieniło. Zamki uważane są za walory zdobnicze odzieży, galanterii, czy też obuwia. Człowiek żyjący aktywnie ma zapotrzebowanie na szczególną funkcjonalność suwaków, dlatego też zaczynają spełniać inne zadanie. Chodzi tutaj o chronienie właściciela przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, ponieważ niektóre zamki posiadają już funkcję wodoszczelną.

Podstawowy podział suwaków

Suwaki możemy podzielić na rozdzielcze oraz nierozdzielcze. Te pierwsze charakteryzują się tym, że mają możliwość rozpięcia na dwie części. Używa się ich głównie w bluzach rozpinanych, a także kurtkach. Natomiast te drugie będą ograniczone. Uniemożliwiają one rozpięcie zamka na dwie części. Takiego typu suwaki wykorzystywane są w spodniach, sukienkach oraz spódnicach. Suwaki rozdzielcze oraz nierozdzielcze znajdziecie w naszym sklepie supertkaniny.pl. W ofercie macie do wyboru zamki o różnej długości i różnych kolorach, na przykład czerwonym, czy też różowym. Nie jesteśmy ograniczeni tylko o standardowe, takie jak czerń, czy biel.

W pasmanterii można znaleźć również taki suwak, który jest rozpinany od góry i od dołu. Często stosuje się go w kurtkach czy też śpiworach. Suwaki dzieli się także na te bez blokady oraz na te, które taką blokadę posiadają. W tych drugich można zobaczyć ząbki blokujące, dzięki czemu przykładowo rozporek nie ma prawa rozpięcia się.

Z czego wykonane są zamki?

Suwaki można również podzielić ze względu na to, z czego zostały one wykonane. Po pierwsze wyróżniamy zamki metalowe charakteryzujące się tym, że ząbki oraz języczek suwaka zrobione są z metalu. Najczęściej używa się ich do wszycia rozporka w spodniach, ale nie tylko. Znajdzie ten suwak również zastosowanie w kurtkach, torebkach oraz butach. Po drugie przytoczyć możemy zamki, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Najczęściej tym tworzywem jest plastik. Do tego rodzaju należą zamki kryte, spiralne, a także kostkowe. Zamki kryte najczęściej używa się w odzieży lekkiej, takiej jak sukienki czy spódnice. Jak sama nazwa wskazuje, gdy się go prawidłowo wszyje, jest wtedy mało widoczny. Zamki spiralne używa się w większości wyrobów odzieżowych, ale także w akcesoriach. Doskonale sprawdzają się w piórnikach, kosmetyczkach, kurtkach, czy też swetrach. Natomiast zamek kostkowy używa się głównie w bluzach, kurtkach, akcesoriach sportowych. Składa się on z małych kostek, które wizualnie przypominają zamki metalowe.

Zamek błyskawiczny - wygoda i funkcjonalność

Na przestrzeni ostatnich lat, a właściwie to dekad zamek błyskawiczny niejeden raz pokazał i podkreślił swoją obecność na rynku pasmanteryjnym. To wszystko dzięki swoim licznym zaletom. W porównaniu z innymi możliwościami zapinania to właśnie suwak błyskawiczny jest szybki oraz wygodny w użytkowaniu, a jeśli chodzi o zamek kryty, to bardzo dyskretny, wręcz niezauważalny. O popularności zaczęła decydować także duża różnorodność w wyborze. Jeżeli chodzi o nasz sklep i naszą ofertę, to staramy się urozmaicać asortyment i wychodzić naprzeciw propozycjom klientów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z suwakami, które znajdują się w naszej ofercie. Gwarantujemy, że posiadają one wysoką jakość. Jeśli dokonacie zamówienia, które będzie wynosiło minimum sto czterdzieści pięć złotych, to zakupione produkty dotrą do wskazanego paczkomatu całkowicie za darmo. Płatność jest natychmiastowa i w stu procentach bezpieczna. Dokonuje się jej drogą elektroniczną, ponieważ to najwygodniejsza i najszybsza forma zapłaty. To nic trudnego! Zachęcamy do złożenia zamówienia właśnie u nas!

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium